Wczasy w górach

Wszystkich Gości kochających góry zapraszamy do Domu Gościnnego u Aluśki, gdzie na miłych podróżnych czekają przytulne noclegi

O Szczyrku

Szczyrk to miejsce idealne na górski wypoczynek. Znajdujące się w południowej części Polski miasto turystyczne. Położone dość wysoko, bo na ponad 1200 m n.p.m. w najwyższym punkcie jest świetną bazą noclegową na piesze wycieczki piesze latem i aktywny wypoczynek zimą. Dobre skomunikowanie ze Śląskiem, a bliskość Bielsko-Białej zapewnia łatwy dojazd również dla osób bez samochodu. W pobliżu znajduje się dużo zieleni oraz ośrodków sportowych, co może okazać się idealnym miejscem na aktywne wczasy i spędzenie czasu z całą rodziną.
Beskid oferuje piękne parki i tereny zielone oraz trasy wycieczkowe i szlaki turystyczne dostosowane do każdego poziomu umiejętności, które umilą pobyt i pozwolą na miłe aktywne spędzenie czasu.

Z pobliskich szczytów, takich jak: Skrzyczne, Malinowska Skała, Barania Góra czy Klimczok roztacza się piękny zapierający dech w piersiach widok. Do tego na Skrzyczne można wyjechać wyciągiem, który jest otwarty cały rok, a na Klimczoku jest też schronisko górskie PTTK, gdzie można zdecydować się na nocleg z pięknymi widokami, jednak w samym Szczyrku również znajdzie się wiele miejsc na nocleg.
Inne atrakcje dla aktywnych to całoroczna Beskid Arena, czyli najnowocześniejszy ośrodek narciarski, który dzięki systemowi naśnieżania pozwala na całoroczną produkcję śniegu. Trasy mają nawet 3.2 km i różne stopnie zaawansowania. W lecie dostępna jest też bardzo nowoczesna trasa igelitowa oraz grawitacyjny tor saneczkowy, który dostarcza niezapomnianych wrażeń w czasie wypoczynku.
Szczyrk ma też wiele do zaoferowania dla ceniących sobie wypoczynek bez aktywności fizycznej. W całym mieście można natrafić na zabytkowe domy z czasów przedwojennych w stylu austriackim i niemieckim. Do zwiedzenia jest również kilka obiektów sakralnych, Sanktuarium Maryjne gdzie miały miejsce objawienia Matki Boskiej Królowej Polski pod koniec XIX wieku, Grota Matki Boskiej ze źródełkiem, Sanktuarium św. Jakuba oraz plac obok niego, gdzie odbywają się imprezy kulturalne, a zimą jest czynne lodowisko.

Spacer po Szczyrku

Całoroczny wypoczynek w górach
  Dla Gości
  • Sypialnie
  • Pokój dzienny
  • Kuchnia
  • Łazienka, toaleta
  U Aluśki

  Zapraszamy na wczasy do Szczyrku - pięknej miejscowości górskiej, w sam raz na spędzenie wczasów z rodziną oraz długiego weekendu!