Wczasy w górach

Wszystkich Gości kochających góry zapraszamy do Domu Gościnnego u Aluśki, gdzie na miłych podróżnych czekają przytulne noclegi

Odwiedź Ustroń

Ustroń przede wszystkim wielu osobom kojarzy się ze szpitalami uzdrowiskowymi oraz sanatoriami i nie jest to błędne skojarzenie - w mieście znajduje się wiele takich ośrodków, w których osoby korzystają z walorów rekreacyjnych, przyrodniczych i naturalnych. W Ustroniu jest nagrywany również program typu reality-show "Sanatorium miłości". Nie oznacza to, że miasto to jest przeznaczone tylko dla osób korzystających z wypoczynku w uzdrowiskach - jest to również świetne miejsce do zimowych sportów oraz górskich wędrówek.

Spójrz na te widoki!

Jak spędzić wczasy w Ustroniu?

Ustroń posiada w swojej "ofercie" wiele bardzo interesujących miejsc, zabytków oraz pozostałych atrakcji. Jednym z nich jest budynek ratusza (koniec XIX wieku), który dawno temu został strawiony przez pożar. Obecnie budynek jest odrestaurowany oraz posiada wieżę z zegarem. Podczas wczasów w Ustroniu warto również wybrać się w górską wycieczkę np. na Równicę - szczyt górski o wysokości 884,6 m n.p.m. Wierzchołek i stoki góry są porośnięte bujnymi lasami. Ze szczytu można podziwiać niesamowitą panoramę Beskidu Śląskiego oraz można zauważyć pozostałe wzniesienia takie jak: Czantoria Wielka, Barania Góra itp. Idealnym pomysłem może okazać się zarówno park linowy, który znajduje się bezpośrednio na Równicy. Posiada on poziomy trudności, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci i dorosłych. Na terenie parku istnieje możliwość wzięcia udziału w strzelaniu z łuku czy karabinu na strzelnicy. Gdy do Ustronia zawita zimowa aura nieodłącznym elementem wypoczynku powinny być sporty, np. jazda na nartach - jednym z najpopularniejszych miejscowych ośrodków narciarskich jest Palenica Ustroń, która posiada kolej linową. Dlatego dobrym pomysłem w czasie zimy będzie wybór noclegu blisko stoków narciarskich.

Czantoria

Całoroczny wypoczynek w górach
  Dla Gości
  • Sypialnie
  • Pokój dzienny
  • Kuchnia
  • Łazienka, toaleta
  U Aluśki

  Zapraszamy na wczasy do Szczyrku - pięknej miejscowości górskiej, w sam raz na spędzenie wczasów z rodziną oraz długiego weekendu!