Wczasy w górach

Wszystkich Gości kochających góry zapraszamy do Domu Gościnnego u Aluśki, gdzie na miłych podróżnych czekają przytulne noclegi

W okolicy: Wisła

Z pewnością każdy fan skoków narciarskich zna to miasto - mieści się tam skocznia narciarska "Malinka" im. Adama Małysza. Jeśli decyzja padła właśnie na wypoczynek w Wiśle, warto odwiedzić ten kompleks. Miejscem związanym z tym sportem zimowym jest również Muzeum Narciarstwa, które jest pełne sprzętu oraz starych fotografii. Ponadto, jeśli szczęście będzie sprzyjać, można spotkać "legendę" tego miasta - Adama Małysza, który mieszka tam z rodziną od lat. W mieście tym o nocleg nie trudno, ponieważ jest ona pełna ośrodków wypoczynkowych (pensjonatów, domków itp.)

Wisła z nieco innej perdpektywy

Jak spędzić wczasy w Wiśle?

Wczasy w Wiśle są doskonałym rozwiązaniem dla osób, których głównym celem jest zwiedzanie interesujących miejsc. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego noclegu - dostosowanego do osobistych preferencji oraz potrzeb całej rodziny. Wielu Gości chwali sobie apartamenty w górach - to nieco droższa opcja noclegu, ale za to wiąże się z dużym komfortem.

Jeśli przebywa się w Wiśle i pogoda dopisuje, warto wybrać się w wędrówki po licznych szlakach turystycznych, które potrafią ukazać piękno natury Beskidu Śląskiego. Idealnym miejscem, które opłaca się zwiedzić podczas wypoczynku, jest również Muzeum Beskidzkie, które ukazuje m.in. kulturę materialną górali śląskich, a zainteresowane osoby mogą skorzystać z biblioteki zawierającej zbiór literatury, która dotyczy całego Beskidu Śląskiego. Z kolei po przeciwległej stronie ulicy od Muzeum Beskidzkiego mieści się park linowy, który posiada różne poziomy trudności - jest to bardzo dobre miejsce na podróż z dziećmi.

Jeśli skoki narciarskie są naszą pasją lub po prostu lubimy je czasami obejrzeć w telewizji, istotnym miejscem jest Dom Zdrojowy, w którym za szklaną gablotą znajduje się Adam Małysz - nie prawdziwy, lecz całkowicie zrobiony z czekolady. Obok miejskiego rynku mieści się Amfiteatr im. Stanisława Hadyny - jest on bardzo popularny dzięki licznym koncertom, występom oraz innym wydarzeniom organizowanym podczas letniego sezonu. Na jego widowni jest miejsce aż dla 2500 osób. Natomiast najpopularniejszym celem podczas górskich wędrówek jest Wielka Czantoria - najwyższe wzniesienie w Paśmie Czantorii. Na szczycie tej pięknej góry można wejść na wieżę widokową i podziwiać niesamowite widoki natury.

Muzeum Beskidzkie

Całoroczny wypoczynek w górach
  Dla Gości
  • Sypialnie
  • Pokój dzienny
  • Kuchnia
  • Łazienka, toaleta
  U Aluśki

  Zapraszamy na wczasy do Szczyrku - pięknej miejscowości górskiej, w sam raz na spędzenie wczasów z rodziną oraz długiego weekendu!